Chcieliśmy dobrze zacząć – udało się – mówił Paweł Leończyk na konferencji prasowej po meczu AZS-u z Polpharmą. Nie tylko zacząć, ale też skończyć. To było wyraźne zwycięstwo, 86-64.

{gallery}azs_starogard/1{/gallery}

Dobrą przewagę Akademicy osiągnęli już w pierwszej kwarcie, zdobywając 10-punktowe prowadzenie nad zawodnikami ze Starogardu Gdańskiego. Druga kwarta zaczęła się trzema punktami dla AZS-u, a 10 minut później było już 44:36. Początek trzeciej kwarty to faul Mielczarka, nie tylko odgwizdany przez sędziego, ale również wygwizdany przez kibiców. Następnie punkty dla Polpharmy zdobył Majewski i był to dobry moment dla Starogardu na wyrównanie wyniku. Starali się jak mogli, ale cały czas brakowało im przynajmniej trzech punktów do remisu. Koniec trzeciej kwarty to wynik 64:55 dla AZS-u. W czwartej części meczu nikt nie miał wątpliwości, że AZS wygra ten mecz. Polpharmie udało się zdobyć tylko 9 punktów, kiedy Akademicy zdobyliich aż 19, kończąc tym samym spotkanie wynikiem 86:64.