{gallery}azs_2012_2013/azs-kotwica-15.03/1{/gallery} Po raz piąty w tym sezonie mogliśmy wziąć udział w derbach między AZS Koszalin, a Kotwicą Kołobrzeg. Tym razem to spotkanie wygrała koszalińska drużyna. (84-69)

Początek pierwszej kwarty meczu ani trochę nie zapowiadał takiego wyniku. Pięć pierwszych punktów zdobyli Demetrius Brown i Jarosław Zyskowski z Kotwicy. Szybko odpowiedział im  jednak Rob Jones za trzy punkty. Akademicy na początku mieli problemy z grą zespołową i ulegali kapitanowi Kotwicy, dzięki któremu drużyna z Kołobrzegu szybko wysunęła się na pięciopunktowe prowadzenie (8:13). Sytuację uratował Darrell Harris, który po długiej kontuzji powrócił na boisko. Szybko zdobył on 4 punkty, zmniejszając przewagę AZS-u i ustanawiając wynik na 12:15. Ostatecznie, dzięki trafieniom Wiśniewskiego i Harrisa, pierwsza odsłona spotkania skończyła się 1-punktowym prowadzeniem AZS-u (18:17).

Na początku drugiej kwarty wynik zmieniał sie jak w kalejdoskopie, prowadzenie przechodziło z rąk jednej drużyny do drugiej. Niebiezpiecznie dla AZS-u zrobilo się po rzutach osobistych Jarosława Zyskowskiego, ustanawiających wynik spotkania na 25:30. Zawodnicy AZS-u Koszalin szybko otrząsnęli się jednak z marazmu i stopniowo odrabiali straty, zyskując prowadzenie dzięki rzutowi Artura Mielczarka za trzy punkty. Następne minuty drugiej odsłony polegały już tylko na zwiększaniu przewagi. Rzuty Pawła Leończyka i Artura Mielczarka ustanowiły wynik tej kwarty na 43:39.

Trzecia kwarta rozpoczęła się serią rzutów osobistych Seka Henry’ego (3/4 celne) i rzutami Pawła Leończyka, dzięki którym koszalińska drużyna osiągnęła 11-punktowe prowadzenie. Do końca tej odsłony trwała dynamiczna gra punkt za punkt. Pokazała ona, że zawodnicy AZS-u grają zespołowo, a w trudnych chwilach są razem.  Przedostatnia kwarta zakończyła się 8-punktowym prowadzeniem AZS-u Koszalin (62:54).

Pierwsze dwie minuty ostatniej odslony spotkania nie przyniosły żadnych punktów dla obu drużyn. Zarówno koszalinianie, jak i kołobrzeżanie grali bardzo dobrze w obronie, nie pozwalając na stratę punktów. Kolejne minuty okazaly się świetną grą  Pawła Leończyka i Seka Henry’ego. Akademicy mimo zmęczenia cały czas górowali nad drużyną z Kołobrzegu, zdobywając punkty i grając dobrze w obronie. Trudne sytuacje na boisku oraz okrzyki kibiców Kotwicy nie wyprowadzały ich z równowagi, dzięki czemu udało się zwiększyć prowadzenie do 15 punktów, kończąc to spotkanie 84:69.

Punkty dla AZS-u Koszalin zdobyli: Paweł Leończyk - 17, Sek Henry - 14, Łukasz Wiśniewski - 13, Darrell Harris - 10, Rob Jones - 9, Artur Mielczarek - 8, Igor Milicic - 7, Rafał Bigus - 4, Bartłomiej Wołoszyn - 2.

Punkty dla Kotwicy Kołobrzeg zdobyli: Demetrius Brown - 20, Jarosław Zyskowski - 14, Corey Jefferson - 9, Jessie Sapp - 8, Sean Mosley - 7, Grzegorz Arabas - 6, Ty Walker - 3, Marko Djurić - 2.