Rozmowa z Marcinem Kubiakiem – kierownikiem AZS-u, o sobotnim meczu, dopingu na hali i założeniach na cały sezon.

 

Jest Pan kierownikiem AZS-u od stycznia. Jak zmienia się drużyna, czy jest silniejsza niż w poprzednim sezonie?

 

Zdecydowanie skład zespołu jest mocniejszy w porównaniu z poprzednim, ale to nie oznacza, że wszystko łatwo nam przyjdzie. Zweryfikowały to zarówno wygrane mecze z Asseco Procomem Gdynia oraz Treflem Sopot jak i przegrane z Siarką Tarnobrzeg i Startem Gdynia.

Liga jest więc bardzo wyrównana. Każdy z każdym może wygrać i każdy z każdym może przegrać. Trzeba więc pamiętać, że sport jest sportem i wszystko może się zmienić.

 

W sobotę czeka nas mecz derbowy z Kotwicą Kołobrzeg. W poprzednim sezonie dwa mecze z Kotwicą wygraliśmy, a dwa przegraliśmy. Jak ocenia Pan szanse na najbliższy mecz?

 

Przede wszystkim drużyna Kotwicy Kołobrzeg wygląda dzisiaj zupełnie inaczej niż w poprzednim sezonie, teoretycznie jest trochę słabsza, ale też nie ma co prognozować. Kotwica może ligowe mecze grać słabiej, ale być zmobilizowana na derbach, a jak wiadomo te rządzą się własnymi prawami. Na pewno będzie to trudny mecz. Historia pokazuje, że Kotwica jest ciężkim rywalem dla AZS-u.

 

Z czego wynika to, że tak często wygrywamy mecze u siebie (nawet z silniejszymi przeciwnikami), a z tymi słabszymi na wyjeździe sobie nie radzimy?

 

Wiele było już komentarzy na ten temat, ludzie wypowiadali się różnie. Ja powiem szczerze, że nie wiem, dlaczego tak się stało. Może to wina hali, może spowodował to brak koncentracji albo po prostu słabszy dzień – nie wiem, powodów może być wiele, ale najważniejsze by patrzeć w przyszłość, a nie oglądać się za siebie.

 

Jak ocenia Pan nową Halę Widowiskowo – Sportową?

 

Hala jest jak widać wspaniała. Dobrze się tu gra, jest fajny klimat, fajni ludzie. Hala jest większa, dlatego na mecze przychodzi więcej osób, a z tego jesteśmy bardzo zadowoleni.

 

Może z tego wynikają te wygrane? Może przez doping kibiców na nowej hali jesteśmy w stanie pokonać najlepszych?

 

Na pewno doping odgrywa ogromną rolę. Drużyna bez dopingu może grać, ale w koszykówce kibice są tak naprawdę jak trzynasty zawodnik. Jest to taka dodatkowa osoba, która zawsze nam pomaga.

 

W ostatnich dwóch sezonach nasza drużyna zajmowała ósme miejsce w fazie play-off. Czy w tym sezonie mamy szanse na wyższe miejsce w tabeli?

 

Założenia i cele zarządu oraz zawodników to szóste miejsce, a jak będzie to oczywiście boisko zweryfikuje. Ja jestem optymistą i wierzę, że plan zostanie zrealizowany w 100%, a może i więcej.Dziękujemy za rozmowę

Kalendarz wydarzeń

lipiec 2020
P W Ś C Pt S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2


Najnowsze galerie