To już pewne. W Koszalinie odbędzie się kolejny mecz reprezentacji Polski w piłce ręcznej kobiet. 3 marca biało-czerwone podejmą drużynę narodową Rosji w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy.

Przeciwniczki Polek to jedna z najlepszych drużyn na świecie. Podczas ostatnich Igrzysk Olimpijskich, występując pod szyldem Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego, zdobyły srebrny medal przegrywając w finale z Francją. Nie będzie to pierwszy raz, kiedy nasze szczypiornistki zagrają właśnie w Koszalinie. W ostatnich latach biało-czerwone trzykrotnie rozgrywały mecze w Hali Widowiskowo-Sportowej.

- W Koszalinie zawsze mogliśmy liczyć na gorący doping publiczności. Mam nadzieję, że tak będzie i tym razem. Przed nami niezwykle ważny, a zarazem ciężki mecz. Nasza drużyna da z siebie wszystko – zapewnia Henryk Szczepański, prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Zadowolenia z przyznania Koszalinowi prawa do zorganizowania meczu międzynarodowego nie ukrywa także Piotr Jedliński. – Cieszymy się, że będziemy mieli okazję po raz kolejny gościć drużynę narodową w naszym mieście. Hala Widowiskowo-Sportowa w tym roku obchodzi swoje 10-lecie, a mecz z Rosjankami jest fantastycznym prezentem z tej okazji dla mieszkańców miasta oraz całego regionu – komentuje prezydent Koszalina.

Stawka meczu jest ogromna, pierwsze miejsce w grupie. Obie drużyny zgromadziły do tej pory komplet czterech punktów. Kolejne lokaty, trzecią i czwartą, bez punktów zajmują Szwajcaria i Litwa. Do Mistrzostw Europy awansują dwie z czterech drużyn w grupie. Zwycięzca „koszalińskiego” starcia będzie o krok od awansu do turnieju mistrzowskiego.

Organizatorzy wydarzenia, czyli ZPRP oraz Zarząd Obiektów Sportowych, zapowiadają, iż mecz odbędzie się z udziałem kibiców. – Taki jest plan, chociaż wiemy, że sytuacja epidemiczna jest dynamiczna – kwituje Marcin Kobylarz, członek zarządu Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Bilety w cenach 30 złotych (bilety normalne) i 15 złotych (ulgowe), są do nabycia na stronie www.eventim.pl.

Mecz zaplanowany został na 3 marca i rozpocznie się o godzinie 18:00. Bezpośrednią relację ze spotkania przeprowadzi TVP Sport.

Gospodarzem meczu jest Gmina Miasto Koszalin.

Kalendarz wydarzeń

grudzień 2022
P W Ś C Pt S N
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najnowsze galerie