{gallery}ku_azs_2012_2013/banik{/gallery} W meczu Challenge Cup zawodniczki DHK Banik Most pokonały Klub Uczelniany AZS Politechnika Koszalińska – 27:31. Mimo gromkich okrzyków kibiców, koszaliniankom nie udało się otrzymać awansu do półfinałów Pucharów Europejskich.

Lider czeskiej ekstraklasy nie dał dziewczynom z Koszalina żadnych szans. Już w pierwszych sekundach spotkania czeszki strzeliły dwa gole. Szybko odpowiedziała im jednak Aleksandra Kobyłecka, doprowadzając do remisu, a następnie, przy pomocy Pauliny Muchockiej, dwupunktowego prowadzenia. Czarne Anioły nie dały jednak długo czekać na odpowiedź i już w 7 minucie doprowadziły do kolejnego wyrównania. Przez jakiś czas trwała gra bramka za bramkę. W naszej drużynie bramki strzelała jednak tylko Aleksandra Kobyłecka. W 20 minucie spotkania nastąpił dłuższy przestój w naszej drużynie. Od tej chwili bramki zdobywały tylko zawodniczki z Czech, przez co szybko doprowadziły do czteropunktowego prowadzenia. 4 minuty przed końcem pierwszej połowy dziewczyny obudziły się i zmniejszyły przewagę Mostu do 3 punktów. (Monika Odrowska – 1 i Tatiana Bilenia - 2) Pierwsza połowa spotkania zakończyła się ostatecznie wynikiem 11:14.

Druga część meczu rozpoczęła się bramką dla drużyny z Czech. Przez kilka minut trwała gra bramka za bramkę. Mimo osłabienia lidera czeskiej ekstraklasy po zejściu na ławkę Drovakovej Kateriny, lepsze cały czas okazywały się zawodniczki drużyny gości. Gdy na ławkę zeszła także Tatiana Bilenia wydawało się, że koszalinianki już się poddały. Obudziły ich jednak dwie bramki Sylwii Matuszczyk, a potem celny rzut karny Moniki Odrowskiej. Mimo ostrej walki pod koniec spotkania, koszaliniankom nie udało się odzyskać utraconych punktów. Spotkanie zakończyło się 4-punktowym prowadzeniem Czarnych Aniołów (27:31)

Koszaliniankom życzymy powodzenia w fazie play-off, a zawodniczkom z Czech, które awansowały do wielkiej czwórki Europy – wygranej w Pucharach Europejskich.